Skip to main content

Co je třeba vědět před použitím RosenSPA

  • Po koupeli lze pozorovat fyziologické účinky působení na lidský organizmus, může se dostavit i zvýšená fyzická únava a malátnost.
  • Před aplikací není vhodná konzumace alkoholu.
  • Nepoužívat vnitřně.

Příprava léčebné kúry


RosenSPA
Před první koupelí v RosenSPA hnědá si můžete změřit přiloženým lakmusovým papírkem pH moči. Po koupeli si dalším lakmusovým papírkem ověříte pozitivní změnu. Z biologického hlediska je v kyselém prostředí daleko větší potenciál vzniku chorob než v prostředí neutrálním. Koupel způsobí odkyselení organismu, což se projeví zvýšením kyselosti moči, tedy snížením pH. Kyseliny spolu s dalšími odpadními látkami se totiž z těla vyplavují právě močí. Tento stav přetrvává během celé domácí lázeňské kúry a ještě nějaký čas poté. Kontrolu lze provést dalším opakovaným měřením, i když zvýšení kyselosti moči již není tak průkazné, protože proces odkyselení organizmu byl již zahájen.
RosenSPA

Koupele


Vanová koupel

Při napouštění vody do vany přidejte obsah 1 lahvičky extraktu. Do vany napusťte tolik vody (cca 100 –120 l vody v klasické vaně), aby celé tělo bylo pohodlně ponořeno v lázni s teplotou vody 37°C (+/-2°C). Optimální doba pobytu v lázni je 20-30 minut.

Sedací koupel 

Připravíte přidáním poloviny obsahu 1 lahvičky extraktu do cca 30-50 l sedací lázně s teplotou vody 37°C (+/- 2°C). Doba pobytu v koupeli je 20-30 minut.

Perličkovou koupel

Připravíte přidáním obsahu 1 lahvičky extraktu do cca 100-120 l perličkové koupele s teplotou vody 37°C (+/- 2°C). Doba pobytu v koupeli je 15-20 minut.

Vířivka

Koupel pro vířivku připravíte přidáním 1 lahvičky extraktu na každých 150 l vody ve vířivce. Pokud je objem vody vířivky menší, počet lahviček v poměru zmenšete. Doba pobytu v koupeli s teplotou vody 37°C (+/- 2°C) je 15-20 minut.

Koupel nohou 

Připravíte přidáním obsahu 1/4 lahvičky do nádoby s cca 10-15 l vody a teplotou vody 37°C (+/- 2°C). Doba pobytu v koupeli je 15-20 minut.

Naše doporučení: po koupeli se nesprchujte, 20 minut odpočívejte v suchém zábalu.

Četnost koupelí: každý 3.- 4. den jedna koupel

Zábaly


Teplý lokální zábal

Zábal připravte z 1 čajové lžičky extraktu v 1/4 litru příjemně teplé vody. Savý látkový ubrousek namočte do připraveného roztoku, přiložte na postižené místo, překryjte fólií a popřípadě složeným zahřátým ručníkem pro udržení teploty. Aplikujte jednou až dvakrát denně nebo podle potřeby vždy po dobu až 30 minut při bolestech kloubů, svalů, zad a pro zvýšení lokálního prokrvení.

Studený lokální zábal

Pokud je potřeba aplikovat studený zábal, připravte si roztok z 1 čajové lžičky extraktu v 1/4 litru studené vody. Aplikujte lokálně při bolestech kloubů, svalů, zad jednou až dvakrát denně nebo podle potřeby vždy po dobu až 30 minut.

Výrobek uchovávejte při pokojové teplotě. Chraňte před přímým slunečním zářením. Chraňte před dětmi.

Důležité upozornění

Aplikace teplé rašeliny nesmí být používána při: těžkých akutních onemocnění nervového systému, akutních zánětech močových cest, dekompenzovaných kardiologických onemocnění, těžkých zánětlivých oběhových poruchách (zánět žil, apod.), při těžších zánětlivých kožních onemocnění, v horečnatých stavech. Přípravek není vhodný pro těhotné ženy a děti do tří let. Kontraindikace s léky nebyla prokázána.

Vlastník autorských práv: RosenPharma, a.s. ©
Zásady zpracování osobních údajů | Prohlášení o používání cookies