Skip to main content

Odkyselení je proces, který nás nemusí nijak zásadně omezovat, ale jehož účinky už po pár dnech sami na sobě poznáme.

Odkyselení těla je proces, který nás nemusí nijak zásadně omezovat, ale jehož účinky už po pár dnech sami na sobě poznáme. Je však třeba si uvědomit, že ačkoli se začneme cítit lépe, zdaleka nemáme vyhráno a je třeba v procesu stabilizace pokračovat. Naše tělo se bude zásobáren odpadu zbavovat postupně.

Odkyselení začíná v hlavě


Jakmile si uvědomíme, kde děláme chybu, víme, kde začít. Proto si nejprve zopakujme zásady, které je třeba dodržovat:

  • dostatečný přísun tekutin - neperlivá voda, zelené čaje, čistící bylinné čaje, čerstvé ovocné a zeleninové šťávy
  • omezit bílkoviny, cukr a sůl (pokud cukr, pak raději třtinový nebo melasu, soli máme denně přijmout maximálně 3 g)
  • jíst dostatečné množství čerstvé zeleniny a ovoce, ideálně v BIO kvalitě
  • jíst méně masa a vybírat si raději krůtí maso, telecí nebo libové hovězí, případně husí prsa
  • vyhýbat se alkoholu, kávě, nikotinu
  • jíst v klidu a důkladně žvýkat (pokud jíme ve stresu a chvatu, i zásadotvorné potraviny se chovají jako kyselé)
  • nestresovat se, nerozčilovat
  • nejíst na noc a nepřejídat se
  • dbát na dostatek pohybu na čerstvém vzduchu a na správné hluboké dýchání
  • dodávat tělu potřebné minerály a zásady
Detoxikace zdravá strava

Během odkyselování je dobré denně měřit hodnotu pH ranní moči (lakmusovým papírkem), která by měla být ideálně v hodnotě mezi 5 - 7. Bohužel mnoho z nás naměří z počátku i hodnoty pH pod 5. Je důležité ovšem v odkyselování pokračovat i poté, co se nám podaří pH srovnat. Tělo se totiž bude, jak už jsme zmínili na začátku, svých nahromaděných odpadních zásobáren zbavovat postupně. Poznáme to jednoduše - pH moči zase spadne přechodně dolů.  

Vhodné jsou i zásadité koupele, návštěva sauny a lymfatické masáže.

Pokud se dáte na cestu odkyselení organizmu, věřte, že pro sebe děláte ohromnou věc, kterou, jestli vydržíte, poznáte na své kondici. A pokud někdy dostanete šílenou chuť na něco kyselinotvorného? Klidně si to dopřejte a náležitě vychutnejte. Pokud se vám podaří držet hlavně zásadotvornou stravu, občasné vybočení vás určitě neochromí.

Co ano a co ne


Při odkyselování organizmu, stejně jako při detoxikaci, nám mohou účinně pomoci některé z preparátů dostupné na našem trhu.

RosenPharma Blog

Co ano?


Většina přípravků určená k udržení acidobazické rovnováhy organizmu pomáhá neutralizovat škodlivé kyseliny, odstraňovat z těla usazené odpadní látky a doplnit vhodné minerály.

Bylinné směsi

Bylinky jsou velice účinným pomocníkem při odkyselování nebo detoxikaci. Lépe však je spolehnout se na již namíchané směsi bylin, kde máme jistotu přesného dávkování. Takové čaje nám pak dodají i potřebné minerály.

Multivitaminy

Není od věci doplnit nejdůležitější vitaminy a minerály v potřebných dávkách. Pomůžeme tak organizmu rychleji nastolit rovnováhu. Vyváženou kombinaci nabízí například přípravek Rosen Multivitamín.

Tablety

Na našem trhu existuje velká spousta tablet podporujících odkyselení organismu, určitě je z čeho vybírat. Obecně ovšem platí, že vhodnější jsou tablety rozpustné, které se snadněji vstřebávají a tělo je dokáže zužitkovat celé.

Koupele

Určitě není od věci dopřát si občas i odkyselující koupel. Ta pomáhá vyrovnávat pH pokožky, zprůchodnit póry a odplavit kyseliny a toxiny kůží. Účinné jsou solné, bylinné nebo přímo koupel s léčivými účinky hnědé rašeliny RosenSPA, která detoxikaci aktivně podporuje. Zakoupit je můžete například v lékárnách.

Co ne?


Všeho moc škodí, říká jedna lidová moudrost a nelze, než jí dát za pravdu. Stejně, jako není pro náš organizmus vhodné překyselení, není vhodný ani druhý extrém: zásaditý organizmus, tzv. alkalóza. Vykazuje-li naše tělo hodnoty pH nad 7,44, je třeba s odkyselováním rozhodně přestat. I alkalóza může být velice nebezpečná.

Vlastník autorských práv: RosenPharma, a.s. ©
Zásady zpracování osobních údajů | Prohlášení o používání cookies