Dezinfekce rukou jako součást našeho života

Nejnovější blogové příspěvky
- Stres narušuje krásu a zdraví pokožky
- Podzimní péče o klouby a pohybový aparát
- Kolagen a kyselina hyaluronová, dvojitá síla pečující o vaši pleť
- Jak chránit imunitu našich dětí v novém školním roce?
- Proč jsou minerály klíčové pro dlouhodobé venkovní aktivity?
- Jak se vyhnout stresu a podpořit duševní zdraví
- Komáří štípnutí, nebezpečí, reakce a prevence pomocí repelentů
- Faktory ovlivňující zdraví: 5 klíčových aspektů
- Význam vitamínu D pro imunitní systém a zdraví
- Všechno, co potřebujete vědět o rýmě: příčiny, léčba a rizika dlouhodobého využívání nosních kapek a spreje
V poslední době se dezinfikování rukou stalo pravidelnou součástí našeho života. Je velmi pravděpodobné, že to tak bude i v budoucnu, a že si na pravidelnou dezinfekci budeme muset zvyknout.
Nejenže tím snížíte pravděpodobnost, že onemocníte koronavirem, ale můžete se tak bránit i virům chřipky nebo dalším virům či bakteriím. Správná dezinfekce rukou je totiž jednou z nejúčinnějších metod, jak předcházet šíření virových a bakteriálních onemocnění.
Záplava dezinfekčních produktů

Zejména kvůli koronaviru se v uplynulém roce objevilo na našem trhu mnoho anti-covid dezinfekcí. Jenomže hodně z nich není z důvodu vysokého tlaku na co nejnižší cenu právě šetrných k lidské pokožce. Při pravidelném používání velmi vysušují kůži, což potom způsobuje nepříjemné svědění. A pro lidi, co trpí atopickým ekzémem, je jejich používání téměř vyloučeno.
Druhy dezinfekce
Rozlišujeme dva druhy dezinfekce – ochrannou a ohniskovou. Ochranná se provádí i v období, kdy se určité infekční onemocnění nevyskytuje, je však součástí komplexních hygienických opatření. Ohnisková, jak už název napovídá, se zaměřuje na ohniska nemocí a jejím hlavním cílem je zabránit dalšímu šíření daného onemocnění.


Kdy je dezinfekce rukou potřeba
Ruce si dezinfikujte v případech, kdy jste se dostali do kontaktu s pokožkou jiných lidí nebo jste se dotýkali věcí, kterých se rovněž dotýkají i jiní lidé. Jedná se zejména o prostředí v práci, o městskou hromadnou či dálkovou dopravu nebo o obchody, obchodní centra, restaurace a další podniky. Než si ruce vydezinfikujete, nedotýkejte se žádné části vašeho obličeje.

Jak správně používat dezinfekci na ruce
Dezinfekci naneste na všechny plochy rukou včetně dlaní. Také na hřbety rukou i mezi prsty. Nezapomeňte ani na klouby, palce a špičky prstů, kterými se nejvíce dotýkáte různých věcí. Dezinfekční prostředky vždy aplikujte na suché ruce a poté je nechte zaschnout. Potom už se ruce ani neoplachují ani neutírají.
Šetrná bylinná dezinfekce ve spreji

Protože dezinfekci je potřeba používat na denní bázi, měla by být šetrná k vaší kůži. Můžete vyzkoušet například čistě přírodní a bylinný Dezinfekční sprej s citronovým olejem, který vyrábí česká společnost Alta Herba zaměřující se na produkci výhradně přírodních produktů. Tento dezinfekční sprej má baktericidní, virucidní a fungicidní účinek na vaše ruce i pokožku. Jeho nespornou výhodou je, že je šetrný, nevysušuje kůži a díky esenciálním olejům navíc krásně voní. Dostupný je v praktickém 100 ml balení s rozprašovačem.
Přípravek si důkladně vetřete do dlaní a nechte působit třicet vteřin. Nepoužívejte ho na otevřené rány, na sliznice nebo v oblasti očí.
Jako bonus k tomuto přípravku dostanete navíc jedno balení Askorbová-RUTIN zdarma, což je dražé se sekvenčním uvolňováním. Tento doplněk stravy přispívá k normální funkci imunitního systému, k normální činnosti nervové a oběhové soustavy a i ke snížení míry únavy a vyčerpání.
